arama

  2019 YKS – TYT Tarih Kitap Önerileri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı olarak belirlenmiş olan Üniversitelere giriş sınavının yeni ismi, iki aşamadan oluşmakta olup, ilki TYT ikincisi AYT olarak belirlenmiştir. Eskiden YGS olarak bilinmekte olan sınav TYT olarak değiştirilmiş olup, diğer sınavdan ayıran özellik ise 200 puan alan adayların 2 yıl boyunca bu puanın geçerli olması olmuş ve buda ilk aşamanın adaylar tarafından önemini arttırmıştır. TYT yani Temel Yeterlilik Testi olarak bilinmekte olan sınavda tarih konuları ön plana çıkan sorular içermekte olup, sınavın öneminin artması ile birlikte çalışırken YKS- TYT tarih kitap önerileri 2019 yılı için nelerdir ve yeni sistem kitaplarını nasıl bulabilirim diye merak edilmektedir. Bizde buna göre sizlere uygun olan kitapları keşfettik ve sizlere konu anlatımlı ve soru bankası olarak iki ayrı şekilde sunacağız.

  YKS- TYT Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

  YKS- TYT Tarih konu anlatımlı kitap önerileri konusunda öncelikle konu anlatımlı kitapların öneminden bahsederek daha sonra sizlere kitap önerilerinde bulunmak isteriz. Sınava çalışmaya başlayan üniversite adayları öncelikle çalışmaya başlarken konu anlatımlı kitapları tercih etmesi gerekmektedir. Bu şekilde ilk olarak eksiklerini bularak daha sonra konu anlatım kısmı ile eksiklerini tamamlaması gerekmektedir. Daha sonra ise soru bankasına geçiş yaparak denemeleri uygulaması gerekmektedir. Bu şekilde daha başarılı bir çalışma gerçekleştirmiş olacaktır. Konu anlatımlı kitap olarak ise İnovasyon ve Mikro yayınlarının sunduğu Tarih konu anlatımlı kitaplarını önermekteyiz.

  YKS- TYT Tarih Soru Bankası Kitap Önerileri

  Çalışma planınızın ikinci aşaması olarak YKS- TYT Tarih soru bankası kitap önerileri olarak sizlere Muba yayınlarının Tarih soru bankası kitabı ve Doğru Orantı yayınları Tarih soru bankası kitaplarını önermekteyiz.