arama

  YKS – TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2019

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  YKS ( Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) üniversitelere geçiş sınavının yeni sistemi olarak belirlenmiş olup, YKS, iki aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalardan ilki TYT ( Temel Yeterlilik Testi) olurken, diğeri ise AYT (Alan Yeterlilik Testi) olarak belirlenmiştir. İlk oturumun diğer sisteme göre önemi yeni sistem ile artmış olup, 200 puan adayların 2 yıllık geçerlilik hakkı oluşmuştur. Buna göre de YKS- TYT Coğrafya kitap önerileri 2019 yılına ait yeni yönetmeliğe ayak uyduran kitaplar adaylar tarafından merak konusu olmuştur. Sınava girecek olan adayların Coğrafya alanında eksiklerini gidermek ve çalışma kaynağı elde edebilmesi için yeni sistem kitaplarına ihtiyacının olduğu bir gerçektir. Buna göre de biz gerekli olan araştırmaları yaparak çeşitli yayın evlerine ait yeni yönetmeliğe uygun kitapları keşfettik.

  YKS- TYT Coğrafya Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

  Çalışmaya başlayan adaylar için önem arz eden konulardan birisi ise çalışma düzenini iyi şekilde belirlemek olup, konu anlatımlı kitaplar da bunun için oldukça önemli bir avantajdır. Coğrafya alanında çalışmaya başlayacak bir aday öncelikle Coğrafyaya ait olan konu anlatımlı kitap ile konulara bakmalı ve o konularda oluşan testleri çözerek eksiklerini görmeli ve daha sonra soru bankasına geçmelidir. Bunun için de YKS- TYT Coğrafya konu anlatımlı kitap önerileri konusunda dikkatli şekilde araştırmak önem arz etmektedir. Coğrafya alanı için sizlere önereceğimiz kitaplar ise Merkez ve Benim Hocam yayınlarına ait olan Coğrafya konu anlatımlı kitaplar olmuştur.

  YKS- TYT Coğrafya Soru Bankası Kitap Önerileri

  YKS- TYT Coğrafya soru bankası kitap önerileri konusunda çalışma planının ilk aşamasını tamamlayan öğrenciler için kendilerini denemek amacı ile artık soru bankalarına geçiş yapabilirler. Onlara önereceğimiz kitaplar ise Başarıyorum ve Muba yayınlarına ait olan Coğrafya soru bankası kitapları olacaktır.