arama

  YKS – TYT Biyoloji Kitap Önerileri 2019

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  YKS yani Yüksek Öğretim Kurumları Sınavının ilk aşaması olan TYT (Temel Yeterlilik Testi)’ne çalışmak ve başarılı olmak için yeni yönetmeliğe uygun kitapları adaylar aramaktadır. Biyoloji alanında başarılı olmak ve çalışmak isteyen öğrenciler YKS- TYT Biyoloji kitap önerileri 2019 yılı için güncel kitapları bulmak istiyorlar. Buna göre ise biz yönetmeliğe uygun ve yeni yayınlanmış olan kitapları keşfederek sizlere sunmak üzere konuyu açtık. Biz çalışma planının iki aşaması için yani hem konu anlatımlı hem de soru bankası olmak üzere 2 farklı alanda kitaplar keşfettik ve bu kitapları sizlere öneri olarak sunacağız. Sınavda başarılı olmak için kitapları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

  YKS- TYT Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

  Konu anlatımlı kitaplar sınavın ilk aşamasında ilk çalışma olanağı için oldukça avantajlı olup, sınava çalışmak isteyen adaylar öncelikle sınavda başarılı olmak adına konu anlatımlı kitapları tercih etmelidir. Böylelikle bu kitaplar sayesinde eksiklerini fark ederek konuları tekrar etme ve öğrenme olanağı elde edebilecekler. YKS- TYT Biyoloji konu anlatımlı kitap önerileri için ilk önereceğimiz kitap, Final yayınlarına ait olup, Final yayınları Biyoloji konu anlatımlı kitaptır. İkinci kitap ise İnovasyon yayınlarına ait olup, çevir konu- çevir soru olarak bilinmekte olan Biyoloji konu anlatımlı kitaptır.

  YKS- TYT Biyoloji Soru Bankası Kitap Önerileri

  Soru bankası çalışma şeklinin ikinci aşaması olarak belirlenmesi gerekmekte olup, konuları kavrayan ve hataları kapatan adaylar kendilerini deneme amacı ile soru bankalarına geçiş yapmaları gerekmektedir. YKS- TYT Biyoloji soru bankası kitap önerileri olarak ise Karekök yayınlarının Biyoloji soru bankasını tercih edebilirken, Zafer yayınlarına ait olan Biyoloji soru bankalarını da tercih edebilirler.