arama

2019 YKS Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ömer faruk
  • 1 Star
    Loading...

Kimya YKS üzerinde çıkacak olan konulardan olup, adaylar tarafından zorlu bulunan konular arasında yer almaktadır. Aynı zaman da adaylar bu yıl yeni sistem üzerinden sınava girecekleri için ve YKS’nin ilk aşamasının 200 puanın 2 yıl geçerliliğinin olmasından kaynaklı olarak bu aşamaya daha fazla önem vermiş olup, 2019 YKS Kimya konuları ve soru dağılımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istemektedir. YKS Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı olarak bilinmekte olup, iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama TYT (Temek Yeterlilik Testi) olarak belirlenmiş olup, ikinci aşama ise AYT (Alan Yeterlilik Testi) olarak belirlenmiştir. Buna göre ilk aşamaya girerek barajı geçen adaylar ikinci aşamaya hak kazanmış olurken, ilk aşamada 200 puanın 2 yıl geçerliliği bulunurken 180 puan ön lisanslar için tercih hakkını sunmuş olup, 150 puan ise baraj puanı olarak belirlenmiştir.

2019 YKS Kimya Konu Dağılımları

Kimya alanı sınava girecek olan adaylar için zor konuları içermekte olup, buna göre sınav da yer alacak olan konular adaylar tarafından merak edilmektedir. Bizler de bunun için 2019 YKS Kimya konu dağılımları hakkında araştırmalar yaptık ve sizlere konu dağılımlarını sunacağız. Bu sizler için oldukça avantajlı bir durum olup, Kimya üzerinde tüm konulara çalışmak yerine sadece sınavda yer alacak olan konulara çalışmanız mümkün olacaktır.

yks kimya konu dağılımı

2019 YKS Kimya Soru Dağılımları

Kimya üzerinde belirlenmiş olan sınavda yer alacak konuların soru dağılımları da çalışma planı hazırlarken önemli bir faktör olup, hangi konu üzerinde ne kadar süre kalmanız gerektiğini sizlere göstermektedir. 2019 YKS Kimya soru dağılımları hakkında da sizlere bilgi verecek olup, hangi konu üzerinde kaçar adet soru çıkacağını sizlere sunacağız.

yks kimya soru dağılımı