arama

2019 YKS Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ömer faruk
  • 1 Star
    Loading...

YKS Edebiyat alanında konulara sahip olup, ikinci aşamada Edebiyat soruları görülecektir. İlk aşamada ise Türkçe soruları hakim olacak olup, Edebiyat soruları ikinci aşamaya mahsus olacaktır. Yeni sistemin çıkması ile birlikte adaylar 2019 YKS Edebiyat konuları ve soru dağılımları hakkında daha çok merak içerisine girmiştir. YKS (Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı) yani üniversiteye geçiş sınavı olarak belirlenmiş yeni sistem olup, kendi içerisinde iki aşama olarak sizlere sunulmuştur. Sınavın ilk aşaması TYT (Temel Yeterlilik Testi) olarak bilinmekte olup, ikinci aşama ise AYT (Alan Yeterlilik Testi) olarak belirlenmiştir. İlk aşamadan yani TYT’den 150 puanlık barajı aşan adaylar ikinci sınava girmeye hak kazanacaktır. Fakat TYT’nin önemli olan diğer bir kısmı ise 180 puanın ön lisans için tercih hakkı sunmasını sağlarken, 200 puan ise 2 yıl geçerlilik hakkını sizlere sunmaktadır. Bunun için sınavın ilk aşaması da büyük önem arz etmektedir.

2019 YKS Edebiyat Konu Dağılımları

Edebiyat ikinci aşama için önemli olan alan sınavlarından olup, Edebiyat üzerinde çalışmak isteyen adaylar için 2019 YKS Edebiyat konu dağılımları önem arz etmektedir. Bu durum sizlere oldukça avantaj sağlayacak olup, sınavda yer alan konuların sizlere sunulması ile çalışacak alanınız kısıtlanacak ve tüm konulara çalışmak yerine sadece sınavda yer alan konulara çalışmanız sağlanacaktır. Bu durum size yeniden bir çalışma planı çıkarmanızı sağlayacaktır.

yks edebiyat konu dağılımları

2019 YKS Edebiyat Soru Dağılımları

Edebiyat üzerinde konu dağılımlarının dışında 2019 YKS Edebiyat soru dağılımları konusunu bilmeniz sizlere çıkacak olan konuların kaçar adet sorular ile çıkacağını gösterecektir. Buda tabi ki hangi konu üzerinde ne kadar yoğunlaşarak çalışmanız gerektiğini sizlere gösterecektir. Tabi ki soru dağılımları sizlerin çalışmanıza yön verecek diğer bir husus olacaktır.

yks edebiyat soru dağılımları