arama

  2019 TYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Aslında tüm sınavlar da önem verilmesi gereken bölümlerden olan Matematik, oldukça önemli olurken aynı zaman da adaylar için de oldukça büyük sorun olarak görülmektedir. Yeni sınav sisteminin gündem de olması ile birlikte sınava girecek adaylar daha çok paniklemiş olup, hem yeni sistem hem de sınavın zorluk derecesini merak etmektedir. 2019 TYT Matematik konuları ve soru dağılımları hakkında merak da bununla birlikte artmaktadır. TYT açılım olarak Temel Yeterlilik Testi olarak bilinmekte olup, sınav da yer alacak adaylar bu şekilde sınavda hangi konular üzerinde kaçar adet soru çıkacağı hakkında bilgileri istemektedir. Matematik alanın da sizlere konular ve sorular hakkında açıklamalar getirecek olup, bu şekilde sizlere avantaj sağlayacak çalışma planını hazırlamanıza yardımcı olacağız.

  2019 TYT Matematik Konu Dağılımları

  Sınavda yer alan tüm soruların ve konuların önemli olduğunu tüm adaylar biliyordur. Tabi ki Matematik de önemli bir alan olup, 30 soruyu kaplamaktadır. Buda tabi ki çalışılması ve bilinmesi gereken bir ders olduğunun kanıtıdır. Şöyle düşünün ki Matematik dersinden 30 sorunun 30’unu da doğru yapmanız demek oldukça puanın fark edeceği anlamını taşımaktadır. 2019 TYT Matematik konu dağılımları da sizlerin 30 soru içerisinde çıkacak olan konuları sizlere vermekte olup, sınavda hangi sorunun hangi konu üzerinden çıkacağını göstermektedir. Buda Matematik alanında hangi konulara çalışmanız gerektiğini sizlere vermektedir.

  tyt matematik konu dağılımı

  2019 TYT Matematik Soru Dağılımları

  Matematik alanından konu dağılımlarının dışında 2019 TYT Matematik soru dağılımları da oldukça önem arz etmekte olup, sizlere hangi konu üzerinden kaç adet soru çıkacağını vermektedir. Buda sizin hangi konu üzerinde ne kadar süre durmanız gerektiğini ve hangi konuya daha fazla ağırlık vermenizi bilmenizi sağlayacaktır.

  tyt matematik soru dağılımı