2019 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

By TYT

Yeni sınav sistemi olan TYT açılım olarak Temel Yeterlilik Testi olarak bilinmekte olup, 2018 yılı itibari ile uygulamaya girmiştir. TYT üniversiteye giriş için yapılan sınavların ilk aşaması olup, sınava girecek olan adayların çalışması ve kendilerine gelecek yıl yapılan sınava hazırlanması için 2019 TYT kimya konuları ve soru dağılımları hakkında bilgi vermek istedik. Bu şekilde yeni sistem olan TYT sınavına kolaylıkla çalışarak başarılı bir şekilde sınavın ilk aşamasını atlatabilirler. İlk aşamanın artık adaylar için daha fazla önemi olacak olup, bunun için daha çok önemsemeleri gerekmektedir. Çünkü ilk aşamada 200 puan alan öğrenciler 2 yıl bu puanı geçerli olacak ve ilk aşamaya girmeden diğer aşamalı sınava girmeye hak kazanabilecektir. Ön lisans tercihi yapmak isteyen öğrenciler ise 180 puan alması gerekmekte olup, 150 puan baraj olarak belirlenmektedir.

2019 TYT Kimya Konu Dağılımları

2019 TYT Kimya konu dağılımları sınava girecek olan adaylar için oldukça önemli olup, Kimya üzerinden hangi konuların sınavda yer alacağını açıklayan bir yöntemdir. Bu durum aynı zaman da sınavda yer alacak olan adaylar için büyük bir avantaj olup, nedeni ise Kimya konularının tümüne çalışmak yerine sadece sınavda yer alacak konulara çalışarak onlara yoğunlaşmaları bulunmaz birer nimet şeklinde olacaktır. Aynı zaman da bu durum boşa geçen zaman süresini de minimum seviyeye indirecektir.

tyt kimya konu dağılımı

2019 TYT Kimya Soru Dağılımları

2019 TYT Kimya soru dağılımları da konu dağılımlarında olduğu kadar önemli bir durum olup, hangi konuların çıkacağının yanı sıra bu konular üzerinde kaçar adet soru çıkacağını da bildiren bir sistemdir. Bu durum adayların hangi konuya ne kadar ilgi ve yoğunluk göstereceğini açıklamaktadır.

tyt kimya soru dağılımı

 


Yorum yapın