arama

  2019 TYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Matematiğin bir parçası olan Geometri, TYT sınavında büyük yer alan konuları kapsamakta olup, Matematik üzerinden belli parçasını kaplayarak sizlere soru olarak karşınıza çıkmaktadır. 2019 TYT Geometri konuları ve soru dağılımları yeni sınav sisteminin çıkması ile birlikte daha fazla önem kazanmış olup, bunun nedeni ise sınava girecek adaylar yeni sınav sistemine adapte olamamış ve korku sarmıştır. Yeni sınav sistemi olan TYT açılım olarak Temel Yeterlilik Testi olarak bilinmekte olup, bu sınav da 200 puan alan kişi 2 yıl boyunca bu puanı geçerli olacaktır. Tabi ki bu durum TYT sınavının yani ilk aşamanın önemini arttırmış olup, avantajlı bir sınav çeşitti olarak sizlere sunulmaktadır.

  2019 TYT Geometri Konu Dağılımları

  Geometri sınavda çıkan sorular arasında ciddi soruları ile karşınıza gelmekte olup, sınava hazırlanacak olan adaylar için 2019 TYT Geometri konu dağılımları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bu bilgileri inceleyerek sınava hazırlanırken sınavda hangi konuların çıkacağı hakkında bilgi sahibi olacak ve buna göre de çalışma planını hazırlayabileceksiniz. Geometri alanında başarılı olmak artık tabi ki sizler için daha kolay olacak olup, bu şekilde kendinizi diğer adaylara göre daha avantajlı yapmak eliniz de olacaktır. Sınavda başarılı olmak için artık Geometri alanında her konuya ayrı çalışmanıza gerek kalmayacak olup, sadece sınavda yer alan konulara çalışmanız yeterli olacaktır.

  tyt geometri konu dağılımı

  2019 TYT Geometri Soru Dağılımları

  Geometri alanında konu dağılımları dışın da 2019 TYT Geometri soru dağılımları konusu da önemli bilgiler arasında yer almakta olup, konu dağılımlarının kaçar adet soru içerdiği bilgisi de verilmektedir. Biz sizler ile bu bilgileri paylaşarak sizlere tam anlamı ile hangi konuya ne kadar yoğunluk vermeniz gerektiğini de sizlere sunmaktayız.

  tyt geometri soru dağılımı