2019 TYT Felsefe Konuları ve Soru Dağılımları

By TYT

Üniversite sınavının ilk aşaması olarak değişen TYT olarak belirlenen sınav türünün açılımı Temel Yeterlilik Testi olarak belirlenmiş olup, normalde YGS’nin yerine koyulmuş ve sınav türünde farklılıklar gözlemlenmektedir. Yeni sınav sistemi tabi ki sınava girecek olan adayların ürkmesine neden olmuş olup, 2019 TYT Felsefe konuları ve soru dağılımları daha çok önem arz etmiştir. Aslında bakıldığında TYT ile YGS ile arasında korkulacak derece de fark bulunmamaktadır. Fakat TYT’nin önemi 200 puanın 2 yıllık geçerliliğinin olması ile birlikte ilk aşamanın önemi daha fazla artmıştır. Adaylar ilk olarak 200 puan olan 2 yıllık barajı geçmek için mücadele vererek 2 yıl boyunca bu sınavdan muaf olmak istemektedir. Sınavın barajı 150 olup, 180 ön lisans için ön görülmektedir.

2019 TYT Felsefe Konu Dağılımları

Felsefe önemli olan dersler arasında yer almakta olup, Matematikten sonra adayların aslında en çok zorlandığı bölüm olarak görülmektedir. Bunun için 2019 TYT Felsefe konu dağılımları daha çok önem arz etmekte olup, adayların tüm konulara çalışarak zaman kaybetmesi yerine Felsefe üzerinden hangi konuların çıkacağını bilerek çalışması oldukça zaman avantajı olarak görüldüğü gibi o konular üzerinde daha çok yoğunlaşmasına ve kavramasına neden olmaktadır. Buda tabi ki diledikleri puana yaklaşmasını sağlamaktadır.

tyt felsefe konu dağılımı

2019 TYT Felsefe Soru Dağılımları

2019 TYT Felsefe soru dağılımları, konu dağılımları kadar önemli olmakta olup, Felsefe üzerinde sınavda yer alacak konuların dışında bu konular üzerinde ne kadar soru çıkacağını da gösteren bir şablondur. Böylelikle sınavda yer alacak aday Felsefe üzerinde hangi konunun üzerinde ne kadar zaman geçirmesi gerektiğini de görebilir ve buna göre kendisine bir çalışma planı çıkararak başarılı olabilir.

tyt felsefe soru dağılımı


Yorum yapın