2019 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımları

By TYT

Yeni sınav türlerinden olan TYT, Temel Yeterlilik Testi olarak bilinmekte olup, yeni sınav yöntemi ile birlikte üniversiteye gitmek isteyen adaylar biraz endişe altında oldukları gözlemlenmektedir. Bunun için 2019 TYT Coğrafya konuları ve soru dağılımları hakkında daha çok bilgi ve daha net kaynaklar elde etmek isterler. TYT ile yeni gelişen üniversite sınavı aslında YGS ile aynı mantık da olup, üniversite sınavının ilk aşamasıdır. Fakat YGS den ayrılan fark ise 200 puan alan adayların bu puanı 2 yıl geçerli olmasıdır. Bunun için TYT‘nin önemi oldukça artmış olup, adayların ciddi şekilde performans göstermesi gerekmektedir.

2019 TYT Coğrafya Konu Dağılımları

Coğrafya sınav için önemli yer alan soruları barındırmakta olup, Coğrafya alanında her konuya çalışmak ve gözden geçirmek oldukça fazla zaman almaktadır. 2019 TYT Coğrafya konu dağılımları bilmeniz ise tüm konulara çalışmak yerine sadece sınavda çıkacak olan sorulara çalışmanızı simgelemektedir. Bu durum tabi ki tüm konulara çalışarak emek harcamanızı azaltmış olup, aynı zaman da süreden kar ederken, çıkacak olan konuların üzerinde daha fazla durmanızı da sağlayacaktır. Bunun için sizlere TYT Coğrafya konu dağılımlarını araştırdık ve sunduk. Bunları inceleyerek sınavda hangi konuların yer alacağını öğrenebilirsiniz.

tyt coğrafya konu dağılımı

2019 TYT Coğrafya Soru Dağılımları

2019 TYT Coğrafya soru dağılımları, konu dağılımları kadar büyük önem taşımakta olup, sizlere sınavda hangi konuların çıkacağı hakkında bilgi verirken aynı zaman da hangi konudan kaçar adet soru çıkacağını da sunacağız. Bu da tabi ki sınava daha fazla çalışmanızı sağlayacak olup, hangi konuya daha fazla zaman ayırmanız gerektiğini sizlere verecektir. Sizlere sunduğumuz tablodan hangi konulardan kaç adet soru çıkacak analiz edebilir ve çalışma planını çıkarabilirsiniz.

tyt coğrafya soru dağılımı


Yorum yapın