arama

Panel Çit Nedir Nerelerde Kullanılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ömer faruk
  • 1 Star
    Loading...

Panel çit nedir?

Aslında kullanım alanı olarak bir çok bölüm yer almaktadır. Çevresini koruma altına almak isteyen kişiler elbette en çok tercih ettikleri klasik panel çit ürünüdür. Panel Çit kullanımı itibari ile portatif olma özelliğine sahiptir kolaylıkla montaj yapılabilir ve ilerleyen süreçlerde sökülüp başka bir bölüme montaj yapılabilir.

Panel Çit Telleri duvar üstü diye adlandırdığımız parapet üzerine şap üzerine veya dökme hatıl beton üzerine bir matkap vasıtası ile 50×50 1.50mm kalınlığındaki demirin alt yüzeyinde yer alan flanşta yer alan deliklerden işaretlenerek 15mm çapındaki bir beton delme elmas veya uç ile delikler açılarak 12mm çapında ki  8 veya üzeri çelik dübeller montaj uygulama yapılarak vidaları sıkılıp montajı bitirilir.

Burada dikkat etmemiz gereken çelik dübelleri matkap elması ile açılan deliklere sokmadan önce iki direk arasının 2.46cm aralığında olmasıdır. Panel Çit tellerin uzunluğu 2.50cm’dir. Panelin düzgün montaj yapılabilmesi ve profilleri karşılayabilmesi için bu şarttır.  Aksi halde panel çitler montaj yapılırken sorun çıkarabilir ve bu işlem sizi uğraştırabilir. Dataylı bilgi için ZORLU TEL ÇİT SANAYİ’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.zorlutel.com 

 

Panel Çit nerelerde kullanılır?
Panel Çit teli genelde bina çevresi, yeni yapılan site alanlarında, park ve bahçelerin çevrelerini güvenli hale getirmek için, yol kenarları, sanayi bölgeleri, Villalar ve karayolları çevresinde kullanılmaktadır.

 

Panel Çit Özellikleri nedir?
Panel çitin özelliklerine göre elbette fiyatlarıda değişiklik göstermektedir.

Tel kalınlığı:
4mm den başlayıp 4.10 – 4.20mm – 4.30mm – 4.50mm ve 5mm olarak 6 ayrı tel kalınlığı bulunmaktadır.

Göz aralığı:
Göz aralıkları 5cm  15cm aralığındadır.

Büküm:
Panel çitlerde kavisi güçlendirmek ve bükümleri sağlamlaştırmak için 1 çubuk ve 2 yani çift çubuk dediğimiz çelik çubuklar geçmektedir.

Uzunluk:
2.50 standarttır. Olur da özel ölçü istenmesi halinde buna ilave fiyat farkı olmaktadır. Farklı uzunluklarda 200cm’e kadar üretilebilmektedir.

Yükseklik:
Panel çit yükseklikleri 50 cmden başlayıp, 75cm – 1.20cm – 1.50cm ve 200cm olarak 5 boyut olarak üretilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.