arama

Özel Okul Teşvikleri Hakkında Merak Edilenler

Özel Okul Teşvikleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

Özel okul teşvikleri ile ilgili detaylar belli oluyor. Geçen yıl özel okul teşviği için başvuru sayısı 589 bin 515 öğrenci ile 8 bin 499 özel okul müracaat etti. Yeni eğitim ve öğretim yılında özel okullarda eğitim görecek 75 bin öğrenci ilk kez yararlanacak.

2018 eğitim öğretim döneminin başlamasına az bir süre kala okul kayıtlarıyla ilgili işlem yaptıranlar detayları merakla araştırıyor. Özel okul teşvikleri bu anlamda büyü önem taşımakta. Özel okul teşvik ücretleri kaç para olacak, özel okul teşviklerine nasıl başvuru yapılacak ve bu teşviklerden kaç kişi faydalanacak soruları merak ediliyor.

Özel Okul Teşviklerinden Kaç Kişi Faydalanacak?

Yeni eğitim ve öğretim yılında, okul öncesi de dahil olmak üzere, ilkokul ve orta öğretim alanlarında eğitim görecek her öğrenciye verilecek olan eğitim desteği tutarı ile ilk defa destek verilecek öğrenci sayısı belirlendi.

Okul öncesi eğitim öğretim kurumlarında öğrenime başlayan 6.000 öğrenciye 3.290 TL, ilkokullardaki 15.000 öğrenciye 3.960 TL, ortaokullardaki 15 bin öğrenciye 4 bin 610 lira, liselerdeki 15 bin öğrenciye 4 bin 610 lira ve temel liselerdeki 24 bin öğrenciye 2 bin 960’ar lira şeklinde toplam 75 bin öğrenciye, bu sene ilk defa eğitim desteği verilecek.

Başarı Seviyesi Önemli

Eğitim öğretim desteğininin ülkenin kalkınmasındaki önceliği, öğrencinin ailesinin maddi durumu, eğitim bölgesindeki öğrenci sayısı, desteklenen öğrenciler ve öğrencilerin gidecekleri okulların başarı seviyeleri ile öncelik verilen öğrenciler gibi ölçütler ayrı ayrı dikkate alınacaktır.

Eğitim öğretim hizmetini veren yada yararlananların, gerçek dışı bir beyanda bulunarak fazladan ödemeye sebep olmaları halinde bu miktarların ödeme yapılan tarihten itibaren konuyla ilgili kanuna göre hesaplanılacak gecikme zammı ile birlikte bir ay içerisinde ödenmesi istenecektir. Bu miktarların zamanında ödenmemesi durumunda vergi daireleri tarafınca tahsil edilecektir. Bu eylemlerin tekrarı durumunda kurum açma izinleri iptal edilecektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.