arama

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılıyor
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

Milli eğitim bakanlığı yaz tatilinin ne zaman sona ereceğini ve 2018- 2019 öğretim yılının hangi tarihte başlayacağını açıkladı. “2018-2019 eğitim yılı hangi tarihte başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman sona erecek? Gibi soruların yanıtı yazımızda kapsamlı olarak ele alındı.

Okulların açılış tarihi belli oldu!

Öğrenciler yaz tatilinin keyfini çıkartırken bir yandan da okulların açılış tarihi akıllarını meşgul ediyor.

Yaz tatili ne zaman bitecek, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak? sorularına ve okul korkusuyla nasıl başa çıkılır sorusunun cevaplarına makalemizden ulaşabilirsiniz.

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Açıkladı

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve imamhatip orta okullarının 5. sınıf talebeleri, ortaöğretim kurumlarında eğitime başlayacak olanhazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri diğer öğrencilere göre 2018-2019 eğitim yılına biraz daha erken başlayacak.

Milli eğitim bakanlığınca hazırlanan 2018-2019 eğitim yılı çalışma takvimiyle ilgili genelge illere gönderildi.

Genelgede, milli eğitim bakanlığına bağlı olan her türlü eğitim kurumunun 2018-2019 eğitim yılının başlangıç tarihinin 17 Eylül 2018 Pazartesi günü olacağı, ortaöğretim genel müdürlüğünün yayımlamış olduğu genelge ile belirlenmiş olduğunu duyuruldu.

Milli eğitim bakanlığı yaz tatilinin ne zaman sona ereceğini ve okulların ne zaman açılacağını açıkladı. “2018-2019 eğitim yılı hangi tarihte başlayacak? okullar ne zaman açılacak? yaz tatili ne zaman sona erecek? sorularının cevabını merak eden öğrenciler ve veliler yeni eğitim öğretim dönemi için hazırlıklara başladılar.

Okul Korkusuyla Nasıl Başa Çıkılır?

Okuldan korkmak, çocukların bir şekilde okula gitmek istememesi ile oluşan bir tür ayrılma kaygısıdır.

Çocuklar genel olarak okula gitmeyi istemez. Bunu genel olarak, ağlama krizleri, öfke, karın ağrısı ve baş ağrısı gibi bedensel tepkilerle belli ederler. Çocukta oluşan asıl kaygı, anne ve babadan ilk kez ayrılacak olmanın verdiği kaygıdır. Dolayısıyla bu kaygı çocuğun okula gitmesi konusunda zorluklar yaratır.

Ailenin zorlaması durumunda çocuğun anksiyetesi artar ve bununla birlikte kaygısı da çoğalır. Bu bağlamda çocuklara baskı yapmak yerine onlarla sürekli diyalog halinde olup motive etmeli, okuldaki başarıları ve derslere katılımları konusunda teşvik etmelisiniz. Çocuklarınıza sadece sorumluluk yükleyip o sorumluluklarını yerine getirmelerini beklemek yerine onlara destek olmalısınız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.