arama

Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgiler

Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgiler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

Beynin her iki tarafını ve hem kişisel olarak tatmin hem de finansal olarak ödüllendirici gelecek vaad eden lisansüstü kariyer beklentilerini birleştiren mimarlık dereceleri oldukça popüler ve rekabetçi bir seçimdir. Sanat, bilim ve teknolojiyi bir araya getiren konu, disiplinler arası bir beceri kümesinin geliştirilmesini gerektirir, yaratıcılık ve modern teknolojilerin, sosyal sorunların ve kültürel eğilimlerin anlaşılmasıyla birlikte matematik ve mühendislik unsurları üzerine gelişim sunar.

Mimarlık, büyük yapıların ve binaların tasarım ve mühendislik sanat ve bilimidir. Mimarlık okumayı seçenler hem bilim hem de sanat alanında motive edici bir coşkuya sahip olacaklar ve mimari kabul gereksinimleri tipik olarak hem sanatsal yetenekleri hem de matematiksel yeterliliği göz önünde bulunduracaktır.

Mimarlar, insan kullanımı için uygun yapıları tasarlarlar ve bu nedenle bu yapıların güvenliği ve güvenilirliğinden büyük ölçüde sorumludurlar. Bu nedenle, öğrenciler tam teşekküllü, lisanslı bir mimar olmadan önce uzun bir süre çalışmaya hazır olmalıdırlar. Mimari lisanslama düzenlemeleri bölgeden bölgeye farklılık gösterse de, genellikle en az beş yıllık (lisans ve master derecesi) ve iki yıllık pratik iş deneyimine bağlı olmak zorundasınız.

Çoğu kişi mimarların bina tasarladığını söyleyebilir. Ancak, mimarlık kariyeri genellikle çok daha çeşitli iş yükü içerir. Çoğu zaman, küçük ve orta ölçekli bir firmada çalışan bir mimar, planlama, bütçeleme, mali hesaplarla ilgilenme, yüklenicilerle pazarlık yapma, sahada sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uyumu sağlama ve materyaller için spesifikasyonları hazırlama, ve işçilikler üzerine de mesai yapar.

Lisans mimarlık dereceleri öğrencilere, bir ışının, hem elle hem de bilgisayar programlarını kullanarak, 3D tasarımlarını doğru bir şekilde nasıl çizebileceğine kadar her şeyi öğretir. Çalışmalarınızın büyük çoğunluğu, eğitim çalışmaları ve eleştiri dersleri ile birlikte tasarım çalışması için bir stüdyoya dayanacaktır. “Yasalar” olarak bilinen eleştiri oturumları, bir öğrencinin öğretmenlere ve diğer öğrencilere çalışma sunduğu sanat ve tasarım eğitimi oturumlarıdır ve daha sonra bu çalışma hakkında geri bildirim alır.

Mimarlık dersleri öğrencileri ayrıca, bireysel tasarımları tamamlamalarına yardımcı olmak için çeşitli tasarım programlarında yeterlilik sağlamayı amaçlayan bilgisayar destekli tasarım eğitimlerinin yanı sıra tarih, teori ve teknoloji üzerine de hazırlayacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.