arama

  Metalurji Bölümü Hakkında Bilgiler

  Metalurji Bölümü
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Metalurji, malzeme bilimidir. Metalurji bölümü, için iyi bir mantık gereklidir. Konular metalik elementlerin, bileşiklerin ve alaşımların kimyasal ve fiziksel özelliklerinin araştırılmasını içerir. Metalurji bölümü, ekstraksiyon yöntemleri, endüstride ve mühendislikte kullanım ve döküm, dövme ve sinterleme gibi metal işleme süreçleri dahil metalle ilgili tüm teknolojileri de kapsamaktadır.

  Bazı üniversitelerde, metalurjinin mühendislik ve endüstri alanındaki pratik uygulamaları, tesislere ziyaretlerle, misafir konuşmacılarla vurgulanmaktadır. Birlikte çalışabileceğiniz disiplinler arasında fizik, kimya, kimya mühendisliği, makine mühenliği  ve endüstri mühendisliği yer almaktadır.

  Malzeme Bilimlerinde Uzmanlaşma

  Dört yıl tamamen üniversitedeki metallerin çalışmasını inceledikten sonra daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz yüksek lisans yapabilirsiniz. Ancak, metalurji genellikle geniş bir malzeme biliminin bir parçası olurken, aslında farklı beceriler, konu alanları ve uygulamalar yelpazesini de bünyesinde barındırır.

  Odaklanmayı seçebileceğiniz alanlardan bazıları şunlardır:

  Fiziksel metalurji: Farklı metallerin özellikleri ve şekilleri, farklı koşullara nasıl tepki verdikleri ve geçirebilecekleri çeşitli değişimleri inceler. Bu alandaki uzmanlık, termal analiz, mekanik test, dağınık X-ışını saçılması ve transmisyon elektron mikroskobu gibi metalleri incelemek için bir dizi yöntemin nasıl kullanıldığını öğrenmeyi de içerecektir.

  Kimyasal metalurji: Metallerin kimyasal özelliklerine ve kimyasal dönüşümlerini araştırmayı içerir. Metalleri ayıklamak ve incelemek için kimyasal işlemlerin kullanımını da içerecektir.

  Mühendislik metalurjisi:  Bu, mühendislik süreçlerinde kullanılan metallerin çalışmasını inceler. Bu, alaşımların üretimini, şekillendirmeyi ve farklı işlemlerin soğuk veya kriyojenik koşulların neden olduğu kırılganlık gibi metalik özellikler üzerindeki etkilerini de içerebilir.

  Genel olarak, metalurjistleri fiziksel, kimyasal ve metalürji uzmanları diye bölüştürmek mümkündür. Ancak her üçünün de birlikte çalışması ile güzel işler başarılabilir.

  Araştırma, tasarım, üretim, üretim yönetimi ve kalite kontrolü de dahil olmak üzere, tüm üç alan, tasarım ve üretimde bir arada olmalıdır.

  Örneğin, metalurji uzmanları teorik araştırma yapabilir, uzman bilgisayar yazılımı kullanarak analizler yapabilir, raporlar üretebilir ve daha yüksek mukavemet veya daha az korozyon gibi istenen sonuçlara nasıl ulaşılacağı konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

  Metalurji uzmanları ayrıca, döküm ve lehimleme, yeni parça ve prototip geliştirme süreçlerini denetleyebilir ve kalite ve güvenlik kontrol testleri yapabilirler. Metalürjistler için talep madencilik, havacılık ve araba imalatı dahil olmak üzere metal bazlı sektörlerde en yüksektir.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.