KPSS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı

By KPSS

KPSS Lisans Sınavı için sonuçların açıklanma tarihi netleşti. Kamu personeli almak üzere gerçekleştirilen sınava giren memur adayları sınav sonuçlarının açıklanma tarihini merakla bekliyordu. Yakın dönemde sınavda çıkan soruların cevapları açıklanmıştı ve adaylar tahmini bir puan hesaplaması yaparak kesin sonuçların açıklanmasını bekliyordu.

Gelişmeler bu gün geldi. Kamu personeli olmak üzere lisans sınavına giren adaylar için heyecanlı bekleyiş başladı. Kamu personeli lisans sınavı geçtiğimiz ay 22 Temmuz tarihinde yapılmıştı ve adaylar sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi öğrenmek için ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekliyordu. ÖSYM’nin rtesmi sitesinde yayınladığı sınav takviminde KPSS sonuçlarının da açıklanma tarihi netleşmiş oldu.

Kamu personeli olabilmek için ön koşul olan KPSS genel yetenek ve genel kültür testi Temmuz ayında gerçekleşmişti. Yine eğitim bilimleri sınavı da aynı gün farklı bir oturumda tamamlandı. Adaylar KPSS Lisans Sınavı sonuçlarını 31 Ağustos 2018 tarihinde ÖSYM üzerinden öğrenebilecekler.

Yorum yapın