2019 KPSS Lisans Konuları Tüm Dersler

By KPSS

KPSS, eğitim görmüş olan kişilerin alanlarına yönelik girdikleri sınav topluluğu olup, KPSS’den yüksek puan alan kişiler memuriyet için avantaj elde etmiş olurlar. Alanlarına göre açık olan kadrolara yerleşme imkanları çoğalmakta olup, bu şekilde devletin sunduğu kadrolardan birisinde görev alabilirler. Bu eğitim görmüş olan lisans mezunları için oldukça önemli olup, 2019 KPSS lisans konuları bundan kaynaklı olarak önem arz etmektedir. Alanlarına göre sınav türü aslında lisans mezunu olsalar bile bulunmamaktadır. Sınavlar genel olarak her lisans mezunlarına özel yapılmakta olup, sınavda tarihten, matematiğe, Türkçeden, coğrafya gibi derslere özel sorular bulunmaktadır. Bu dersleri işleyeli oldukça uzun zaman olduğu için lisans mezunlarının bilgilerinde eksilme ve unutma söz konusu olabilir. Bunun için tekrar gözden geçirme ve bilgi edinmesi gerekebilir.

KPSS Lisans Konu Dağılımları

2019 KPSS lisans konuları genel olarak her derse göre değişkenlik gösterdiği için dağılım olarak da aslında hemen hemen her konu görülmektedir. Fakat hangi konudan kaç tane soru çıkacak gibi durumlar merak edilmekte olup, ona göre çalışma planı çıkarmak için merak edilmektedir. KPSS geleceğinize yön veren sınav türlerinden olduğu için merak edilmesi ve araştırılması oldukça önemli bir unsurdur. KPSS lisans konuları aslında Milli Eğitim tarafından sizlere sunulmaktadır. Bizlerde bu bilgileri sizler için derledik ve hangi ders türünden kaç soru çıkacağı, hangi konulardan kaç soru yer alacağı gibi bilgileri araştırdık. Buna göre de sizlere aşağıda tablo olarak bu bilgilere yer vereceğiz. 2019 KPSS lisans konuları hakkında detaylı bilgileri elde etmek ve ona göre kendinize çalışma planı çıkarmak için öncelikle bu dağılımı incelemeniz gerekmektedir. Çünkü soruların yer almadığı konulara çalışmanız sizler için vakit kaybı olarak geri dönüş sağlayabilir.

KPSS Lisans sınavında 30 soru Türkçe, 27 Soru Matematik, 3 Soru Geometri, 27 Soru Tarih, 18 Soru Coğrafya, 9 Soru Vatandaşlık, 6 Soru Güncel Bilgiler‘den çıkmaktadır.


Yorum yapın