arama

Kanada’da Üniversite Eğitimi

Kanada'da Üniversite Eğitimi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

Kanada’da eğitim devletin kontrolü altındadır, uluslararası gereksinimleri karşılar ve dünya sıralamalarında yüksek mevkilere sahiptir. Kanada üniversitelerinden alınan diploma, tüm dünya ülkelerinde, İngiltere veya Kuzey Amerika ile eşit olarak kabul edilirken, Kanada’daki yüksek eğitim ABD’de ve İngiltere’de olduğundan daha ucuzdur. Kanada’da eğitim hem İngilizce hem de Fransızca olarak yürütülmektedir. Ortalama maliyet, lisans programları için yılda 10 ila 18 bin Kanada doları ve 8 ila 35 bin dolar arasındadır.

Kanada’da eğitimin çeşitli avantajları vardır. Öğrenciler işe başlama fırsatına sahip olurlar, altı ay çalıştıktan sonra, sadece gelir elde etmekle kalmaz, aynı zamanda meslekte gerekli deneyimi kazanırlar. Bu nedenle, Kanada’da öğrenim görmek, başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra, uzmanlık alanında prestijli bir işi pratik olarak garanti eder.

Kabul şartları

Her üniversitenin giriş için özel gereksinimleri vardır. Kanada’da öğrenim için temel gereksinim, yabancı dil bilgisidir ve bu dil test sonuçlarıyla teyit edilmelidir. İngilizce programları için TOEFL, IELTS veya CAE, Fransızca konuşan programlar için DALF gereklidir. Test sonuçlarının belirtilen standartlara uygun olması durumunda, Kanada üniversitelerine eğitim için başvurabilirsiniz.

Program türleri

Kanada’da eğitim pratiktir. Sertifika sahibi ve profesyonel diplomalar bölgesel sanayi işletmelerinde, uluslararası şirketlerde, tıpta ve turizmde ücretli pozisyonlara başvurabildiği için, mesleki diploma bu ülkede çok popülerdir.

Eğitimden sonra, ilgili uzmanlık alanında lisans derecesine sahip olmak koşuluyla lisans diplomasına ve yüksek lisans derecesine başvurabilirsiniz.

Kanada kolejleri ve üniversitelerinde eğitim, 4 yıl sürmektedir. Kanada’da istihdam için uygulanan uzmanlık lisans derecesi, mezun olduktan sonra kendilerini bilimsel çalışmaya adayacak olanlar için master derecesinden daha yüksektir.

MBA: Üniversitelerin bu programları 2-3 dönem için tasarlanmıştır. Kayıt için yüksek lisans diplomasına veya lisans derecesine ve yönetim pozisyonlarında 2 yıl tecrübeye sahip olmalısınız. Kabul üzerine, matematik, mantık ve İngilizce, yanı sıra TOEFL dil testi kombine bir test olan Lisansüstü Yönetim Kabul Testi (GMAT) sınavını geçmek gerekir.

Lisansüstü eğitim programları: Kanada’da uzmanlık değiştirmek isteyen ya da dar bir alanda bilgi geliştirmek isteyen üniversite mezunlarına yönelik 2-3 yarıyıl süreyle tasarlanmıştır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.