İtalyanca Öğrenmek

By Yurtdışında Eğitim

İtalya moda, sanat, mimari ve gastronominin ana vatanı sayılan, tarihi dokularıyla ön planda olan bir ülkedir. Dante, Leonardo da Vinci ve Michelangelo gibi sayısız önemli isim yetiştiren tarihi kültürün en çok yer aldığı ülkelerdendir. Bu sebeplerden İtalyanca günümüzün en popüler dillerinden biridir. Üstelik eşsiz kibar bir dil olmasının yanı sıra bazı sektörlerde sektör dili haline gelmiştir.

İtalyanca Öğrenmek için en popüler şehirler

İtalyanca Öğrenmek istiyorsanız eğer bunu İtalya’da yapmak en doğrusu olacaktır. Hemen hemen ülkenin her şehrinde yurt dışından gelenler için İtalyanca dil kursları bulunmaktadır. Özellikle rönesansın doğduğu Floransa, Roma imparatorluğunun merkezi Roma ve ülkenin en canlı şehirlerinden olan Milano öne çıkmaktadır. Rönesansın başkenti Floransa’da dil eğitimi almak adeta o günleri gözünüzde canlandırmayı sağlayacaktır. Roma’da alabileceğiniz dil eğitimiyle tarihin en büyük İmparatorluklarından biri olan Roma İmparatorluğunun eserlerini yakından inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kurslar ve Konaklama

İtalya’da, İtalyanca Öğrenmek için her amaca ve ihtiyaca uygun olarak hazırlanmış olan kurs çeşitlerinden birini kolayca bulabilirsiniz. En çok ilgi çeken genel İtalyanca ve İleri İtalyanca kurslarıdır. Ancak akademik okul yılı ve sınava hazırlık kursları gibi alanlarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra moda tasarım, güzel sanatlar, yemek, kültürel ve staj programları dahilinde kurslarda bulunmaktadır. Özellikle sektörde kullanılmak üzere bir dil eğitimi almayı düşünenler mesleki dil kurslarını tercih etmektedir. Konaklama imkanları konusunda ise en çok dikkat çeken uygulama aile yanı konaklamaları olmaktadır. İtalyan bir ailenin yanında kurs süresi boyunca barınma imkanı bulabilirsiniz. Böylece dil gelişiminiz daha hızlı ve yoğun olacaktır. Bunu tercih etmeyen öğrenciler içinse tek ya da çift kişilik odalardan oluşan apart daireler tahsis edilmektedir. Yemeği de ücret içine dahil eden programlarda mevcuttur.


Yorum yapın