İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı

By Yurtdışında Eğitim

Günümüzde lisans programını bitirmek çoğu meslek için yeterli olamayabiliyor. Özellikle özel sektör yoğunluklu işlerde yüksek lisans gerekliliği bulunmaktadır. Özellikle mimarlık alanında yüksek lisans programı tamamlamak oldukça avantaj yaratabilmektedir. Bu yüksek lisansı yurt dışında tamamlamak ise sizlere olduğundan daha fazla kapı açacaktır. Dünyanın en köklü üniversitelerini bünyesinde barındıran İtalya’da eğitim almak sizlere oldukça fazla yarar sağlayacaktır. Kariyerinizde size bir çok artı kazandıracaktır.

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı bitirmenin avantajları

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı programı bitirmek, Türkiye’de yüksek lisans programı bitirmeye göre oldukça farklı avantajlara sahiptir. Öncelikle mimarlığının temellerinin atıldığı bir ülkede bu alanla ilgili eğitim almış olacaksınız. Buna ek olarak İtalya’da farklı dillerle açılmış programların bulunması seçeneğinizi arttıracaktır. Yüksek lisans programlarının bu ülkede sadece 1 yıl sürmesi vakit açısından oldukça önemlidir. Eğitim süresi boyunca İtalya hükümeti size haftalık 20 saatlik çalışma imkanı sağlayacaktır. İtalya’da bulunan okulların şirketlerle anlaşması sayesinde kolaylıkla büyük şirketlerde staj imkanı yakalayabilirsiniz. Yabancı dilinize ek olarak eğitim süreniz boyunca İtalyanca öğrenip, geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

İtalya’da İngilizce Mimarlık Yüksek Lisans Dalları

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı yapabilmek için mimarlığın birçok alt dalından oluşan programlar bulunmaktadır. Bu programlardan birçoğu İtalyanca eğitim vermektedir. Ancak İngilizce eğitim veren Mimarlık Yüksek Lisans alanları da bulunmaktadır. Bunlardan ilki peyzaj mimarlığı alanıdır. Teknik, doğal ve agronomik bilimler ile tarihi, kültürel ve sosyal çalışmaları birleştiren mimarlık alanı olarak tanımlanmaktadır. Peyzaj mimarisi halka açık alan tasarımı, kentsel tasarım, kırsal tasarım ve mimari alanların korunması üzerine çalışmaktadır. Bir diğer bölüm ise mimarlığın tasarım ve tarihi boyutu ile ilgilenen Mimari tasarım ve tarih bölümüdür. Son olarak mimarı koruma dalında da İngilizce eğitim imkanı bulabilirsiniz.

 


Yorum yapın