İspanyolca Öğrenmek

By YDS

İspanyolca, dünya üzerinde yaklaşık 400 milyon insan tarafından konuşulan ve 21 ülkenin resmi dil olarak kabul ettiği bir dildir. Tarihi ve kültürel yapısıyla da ön plana çıkan bir ülke olan İspanya, kolay ve anlaşılır bir dil yapısına sahiptir. İspanyolca öğrenmek ise size İspanya’da gezinirken tat verecek bir artı katacaktır. Bunun yanı sıra iş başvurularında yabancı dil olarak CV’ye ekleyebilirsiniz. Ayriyeten İspanya’da eğitim almayı düşünüyorsanız mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir.  İspanya’da eğitim almak isteyen yurt dışı öğrencileri için YDS gibi sınavlardan İspanyolca yeterliliği bulundurma şartı bulunmaktadır.

İspanya’da İspanyolca Öğrenmek

Her dilde olduğu gibi İspanyolcayı da yerinde öğrenmek size kolaylık ve avantajlar sağlayacaktır. İspanya, her sene 55 milyon kişi tarafından turistik olarak ziyaret edilmektedir. Siz de hem turistik bir gezi yaparken öte yandan yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar ihtiyacınıza uygun şekilde İspanyolca öğrenmek sizin için oldukça eğlenceli hale gelecektir.

İspanya’nın tarihi ve kültürü arasında İspanyolca

Barcelona kentinde Akdeniz ikliminin ve kumsalların tadını çıkarırken Katalan kültür ve lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra tarihi yapısını gezebilir ve dil öğrenebilirsiniz. İspanya’nın başkenti olan Madrid’de de dil öğrenebilirsiniz. Madrid uluslararası bir ticaret merkezi olmasının yanı sıra eşsiz mimariye ve zengin bir kültürel mirasa sahip bir şehirdir. Endülüs medeniyetinin merkezi olan ve batının en eski şehirlerinden biri olan Cadiz şehrinde de İspanyolca öğrenmek oldukça mümkün bir haldedir. Cadiz şehri aynı zamanda öğrenciler tarafından en çok tercih edilen İspanya kentidir. Endülüs devletinin tarihi yapısını içerisinde taşıyan bir diğer şehir olan Malaga’da da farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Granada, Valencia ve Sevilla gibi şehirlerde de tarihi dokuyu tatma fırsatı yaşarken dönemlik kurslarla İspanyolca öğrenebilirsiniz.


Yorum yapın