arama

İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de Üniversite Eğitimi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

İngiltere’de eğitim, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin bir araya gelmesiyle oluşan yüzyıllık geleneğe dayanmaktadır. Çok çeşitli eğitim programları ve eğitim seçenekleri içerir. Klasik eğitimin temellerine ve yenilikçi öğretim yöntemlerine olan sadakatin şaşırtıcı bir kombinasyonu, Birleşik Krallık’ta öğretimi özellikle etkili ve prestijli hale getirmektedir.

İngiltere’de eğitim, öğrepek çok ülkesinden ncileri kendi çabalarıyla öz güven, öz disiplin ve hedeflerine ulaşma konusunda teşvik eder. Birleşik Krallık’taki hemen hemen her yüksek öğrenim kurumu ünlü mezunları ile prestij kazanıyor. Örneğin, 15 Nobel Ödülü sahibi, eski ABD Başkanı John Kennedy ve The Rolling Stones Mick Jagger’in solisti, eğitimini London School of Economics and Political Scince’de tamamladı. Andrew Bond karakterinin ana karakterinin LSE öğrencisi olduğu iddia ediliyor. Oxford Üniversitesi de dünya genelinde ünlü pek çok mezun vermiştir.

İngiltere’de çalışmanın sadece gerçeği, istisnasız tüm işverenler üzerindeki tüm büyülü etkiyi üretir. İngiliz diploması sayesinde neredeyse her ülkede iş bulmakta sorun yaşamayacaksınız. Herkes, İngiltere’deki yüksek öğrenimin, yılların eğitimi boyunca kazanılan ciddi bilgi ve becerilerin varlığına işaret ettiğini bilir. Britanya eğitimi ucuz bir zevk değildir, ancak İngiltere’deki lisans programları ile ilgili çalışmalar ABD veya Avustralya’dan daha ucuzdur.

İngiltere’de Eğitime Kabul şartları

İngiltere’de minimum 550 TOEFL veya 5.5 IELTS, programlara kaydolmak için genel bir şarttır. Ayrıca, her İngiltere üniversitesi için ayrı gereklilikler vardır. Yabancılar, İngiltere’deki eğitime başvurabilirler ve sadece herhangi bir hazırlık programı için eğitim gördükten sonra üniversitelere kayıt yaptırabilirler.

İngiltere’de Öne Çıkan Bölümler

İngiltere, ekonomi, yönetim, uluslararası ilişkiler ve sosyal bilimler gibi alanlarda tanınan bir eğitim lideridir. İngiltere’de eğitimin bir başka özelliği de endüstri ve ticari yapılarla oldukça yakın bir ilişki kurmasıdır. Bu da öğrencilere modern fen ve teknoloji kullanımının yanı sıra pratik eğitim olanağı sağlamaktadır.

İngiltere’de yüksek öğrenim, çok sayıda lisans programı içermektedir. Ortalama olarak, İngiltere’deki üniversite bölümleri 3-4 yıl olarak tasarlanmıştır, ayrıca tıp ve mimarlık gibi temel pratik eğitim gerektiren uzmanlık programları için kısaltılmış programlar ve uzun süreli programlar da öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.