İngiltere’de Lise Seviyesinde Yaz Kampları

By Yurtdışında Eğitim

Yurt dışında eğitim gün geçtikçe popüler hale gelen ve eğitim kariyerinizde sizlere artı sağlayan bir hal almaya başladı. Bu eğitimlerden birini henüz lise seviyesinde yapmak bir çok avantaj sağlayacaktır. Lise seviyesinde yaz kampları her şeyden önce yabancı dil geliştirmek için eşsiz bir fırsattır. Bunun yanı sıra sosyalleşme ve farklı kültürler tanıma gibi imkanlarda elde edebilirsiniz. Bu kampların en popüler olanları ise İngiltere’de bulunmaktadır.

Lise Seviyesinde Yaz Kampları

İngiltere’de Lise Seviyesinde Yaz Kampları her şey dahil paketlerle sağlanmaktadır. İlk olarak öğrenciler daha önceden iletişimde oldukları profesyonel bir eğitmen tarafından hava alanında karşılanmaktadır. Bu andan itibaren öğrenci bütün iletişimini İngilizce kurmaya çalışacaktır. Bundan sonra oryantasyon aşamasında kampın yapılacağı kampüs tanıtılır. Diğer arkadaşlarıyla tanışması sağlanır. Daha sonraysa öğrencilerin dil seviyesi yapılacak sınavla tespit edilir. Bu seviye tespit sınavı aynı seviyeden öğrencilere birlikte eğitim vermek amacıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda aynı seviyedeki öğrenciler birbiriyle daha çok vakit geçirecektir. Genellikle dersler sabahtan öğlene kadar verilmektedir. Ders dışında kalan sürelerdeyse ilgi alanlarına göre kampüs içi aktiviteler yapılması sağlanır. Ayrıca kampüs dışında gezilerde okul tarafından sağlanır. Sanat, spor gibi eğitimlerde kampın içine dahil edilmektedir. Bu programların tamamı bir eğitim gözetiminde yapılmaktadır. Program sonunda öğrencilere katılım ve başarı sertifikaları verilir. Daha sonra öğrenciler hava alanında işlemleri tamamlana kadar eşlik edilip uçağa bindirilir.

İngiltere’de Popüler Yaz kampları

İngiltere’de lise ya da daha altı seviyedeki kamplar beraber açılabilmektedir. Bu bağlamda en popüler olan kamplardan biri 9 ile 7 yaş arası öğrencilere eğitim veren Exportise olmaktadır. 65 ülkeden öğrencinin bulunduğu kampta dil eğitimin yanı sıra spor, müzik. dans gibi eğitimlerden 2 tane daha seçerek eğitim alabilirsiniz.


Yorum yapın