Hemşirelik kazanmak için gerekenler

By YKS

Hemşirelik özellikle kız öğrenciler tarafından iş garantisi, saygınlığı ve gelir yüksekliği sebebiyle tercih edilen sayısal puanı ile öğrenci alan en iyi bölümlerden biridir. Mühendislik ve Tıp kadar yıldızı parlamasa da birçok öğrencinin sınava hazırlanırken hayallerinde hemşirelik bulunmaktadır. Bazı öğrencilerin ise alternatif tercihlerinden biridir. Okunan üniversite fark etmeksizin iş garantisi olan nadir bölümlerden biridir. Böyle bir bölümü kazanmak da düzenli ve disiplinli çalışmayla mümkün olacaktır.

Hemşirelik kazanmak için hazırlık süreci nasıl olmalı?

Hemşirelik kazanmak için öncelikle planlı bir öğrenci olmak gerekir. Bu size ileri zamanlarda da fayda sağlayacaktır. Planlarını gün ya da haftaya yayarak ne zaman hangi dersi çalışacaklarını seçmeleri gerekmektedir. Diğer sayısal bölümleri kazanmak için olduğu gibi hemşirelik için de düzenli çalışmak en önemli şartlardan biridir. Düzensiz bir çalışma stili hemşirelik kazanmak için yetersiz olacaktır. Hemşirelik eğitimi süresince de düzen oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Düzenin yanı sırada dersleri tekrar etmek, bolca soru çözmek ve konulara hakim olmanız da gerekecektir. Konulara hakim olmak içinse bolca ders çalışma gerekliliği kaçınılmazdır.

Hemşirelik kazanmak için hangi dersleri odak noktasına koymalı?

Hemşirelik kazanmak için düzenli programı yaparken hangi derslerin odak noktasına koyulacağı da iyi bilinmelidir. Yeni sistemin farklılıklarından biri olan iki sınavın art arda günlerde olması sayısal derslerin yanı sıra temel derslere de önemin aynı şekilde verilmesini gerektirmektedir. Ancak lan yeterlilik testi boyutunda çalışmalar yapılırken matematik, geometri, fizik, kimya ve biyoloji derslerine daha fazla çalışmak gerekecektir. Sayısal puan türünden öğrenci alan hemşireliğe hazırlanırken diğer sayısal bölümlerde olduğu gibi hızlı soru çözme alışkanlığı geliştirilmelidir. Sonuç olarak gireceğiniz sayısal alan testi problem çözüm odaklı bir sınav olacaktır.


Yorum yapın