arama

  Hemşirelik Bölümü Hakkında Bilgiler

  Hemşirelik Bölümü
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Hemşireler, sağlık bakım ekiplerinde, hastaların tedavisi için yüksek düzeyde sorumluluk üstlenerek önemli bir rol oynamaktadır. Hemşireler genellikle bakımın sürekliliğini sağlayan ve bir dizi diğer tıp pratisyeni ile irtibat halinde olan temel iletişim noktasıdır. Medikal sektöründe tatmin edici bir kariyere sahip olmak istiyorsanız ve başkalarına yardım etmekten keyif alıyorsanız bu mesleği seçebilirsiniz.

  Öğretim, hangi hastalıkta tedavinin nasıl uygulandığını ve hasta bakımının nasıl yapıldığını gözlemleyerek, tüm hemşireler için gerekli temel bilgi ve beceriler konusunda bir temel oluşturma ile başlayacaktır. Daha sonraki yıllarda hemşirelik eğitiminiz, öğrendiklerinizi hastane ortamında pratik uygulamalarınız olacaktır. Lisans eğitiminizin sonunda sizi ilgilendiren belirli bir hemşirelik dalında uzmanlık yapabilirsiniz. Hemşirelik eğitimi lisans düzeyinde genellikle dört yıl sürmektedir. Yabancı dil eğitimi ile beraber hemşirelik okumayı tercih ederseniz bu süre beş yıl olacaktır.

  Hemşirelik Bölümüne Giriş Koşulları Nelerdir?

  Her lisans bölümünde olduğu gibi hemşirelik bölümünde okumak için lise diplomanız olmalıdır ve fen konularına ilgili olmanız beklenir. Özellikle biyoloji konusunda temel yapıtaşlarını bilmelisiniz. Hemşirelik okulları ayrıca, örneğin yarı zamanlı ya da gönüllü çalışma yoluyla hasta bakımı konusunda deneyimler kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  Tüm öğrenci hemşireler mesleğin temellerinde aynı eğitimden geçerler, birçok hemşirelik konularından birine ilgi duyuyorsanız, istediğiniz bu konuda uzmanlık yapabilirsiniz. Uzmanlıklar arasında seçim yaparken, en çok ilginizi çeken konuları ve mezun olduğunuzda hangi ortamda çalışmak istediğinizi düşünün.

  Hemşirelik öğrencileri tarafından seçilen en yaygın hemşirelik uzmanlıklarından bazıları şunlardır:

  Ruh Sağlığı Hemşireliği

  Bu, zihinsel sağlık sorunları olan hastaların fiziksel olarak güvenli ve duygusal olarak güvende kalmalarına yardımcı olmak için bütünsel bir bakım kullanmayı içeren geniş kapsamlı bir hemşirelik alanıdır. Ruh sağlığı hemşireliğinde bir uzmanlık eğitimi, genellikle hasta topluluklarla iç içe olduğunuz bir ortamda uygulayacağınız, teorik ve pratik eğitimin karışımını içerecektir. Akut psikiyatri, çocuk ve ergen ruh sağlığı, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, adli psikiyatri ve rehabilitasyon dahil olmak üzere çok çeşitli zihinsel sağlık sorunlarını kapsayabilir. Hastalara şefkatli davranmak, hassas bakım sağlamak ve daha bağımsız yaşamalarına yardımcı olmak sizin göreviniz olacaktır.

  Çocuk hemşireliği, topluluk veya bölge hemşireliği, zihinsel engelli hemşireliği de uzmanlaşabileceğiniz konulardan biri olabilir.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.