Fizik Nasıl Çalışılır? (Artık Başarmak Mümkün)

By Genel, TYT

Farklı konularda çalışmanızı iyileştirmek için en iyi ipuçlarını ve teknikleri paylaştığımız “ Nasıl Çalışılır …” blog serisine devam ediyoruz. Şu anda bilimleri ele aldığımız için, bu blog yazısı Fizik öğrenmenin yollarına odaklanmaktadır.

Fizik , öğrencilere karmaşık matematiksel problemler içerdiğinden çoğu zaman baş ağrısı veren bir konudur. Bununla birlikte, çevremizdeki dünyayı anlamamıza ve teknolojik olarak gelişmemize büyük katkı sağlayan büyüleyici bir doğa bilimidir . Bu konuda iyi bir fizik anlayışı kazanmanıza ve iyi sınav sonuçları elde etmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını veriyoruz.

Fizik Nasıl Çalışılır: Hafızanızı Geliştirecek 5 Teknik

1. Temel Bilgiler:

Fizik, başka her şeyin geliştirildiği merkezi teorilere dayanmaktadır. Bu nedenle, sınavda çözmeniz gereken problemlerin bu temel kavramlara veya bunların bir varyasyonuna dayanması çok muhtemeldir. Sonuç olarak, karmaşık sorunları ezberlemeye çalışmak yerine, temel ilkeleri ve farklı konular arasındaki bağlantıyı anlamanıza yardımcı olacak temel kavram ve teorileri özümsemeniz önerilir.

2. Matematik Becerilerinizi Güçlendirin:

Daha önce de belirtildiği gibi, eğer Fizik okuyorsanız, onun matematiksel unsurları içerdiğini göreceksiniz. Bu, birden fazla formül ve sorunla uğraşmakta iyi olmanız durumunda, bu konuda kolayca ustalaşabileceğiniz anlamına gelir. Fiziğinizle birlikte Matematiği inceleyin; bu, formül ve kavramların yönetimini geliştirmenize yardımcı olacaktır.

3. Basitleştirin:

Durumu mümkün olduğunca basitleştirmeye çalışın. Okuduğunuz Fizik probleminin ilk başta çözülmesi zor görünebilir, ancak başka bir göz atın ve onu analiz etmeye başlayın; bunun ilk düşündüğünüzden daha kolay olduğunu fark edeceksiniz. Sakin kalmak ve sorunu, bildiğiniz bir duruma aklınızda tutarak basitleştirmeye çalışmak önemlidir.

4. Çizimleri kullanın:

Yukarıdaki noktayı uygulamak için harika bir yol, çizimler veya grafiklerdir. Zihin Haritalarının yararlarını zaten tartıştık ancak fizik kavramını anlamak ve incelemek için çizimler de gerekli olabilir. Yapabildiğiniz zaman bir kavramı göstermek için detaylı bir çizim yapmanızı öneririz.

5. Çalışmak için Flashcards kullanın:

Yeni kelimeleri, ölçü birimlerini, genel ilkeleri ve ortaya çıkan diğer kavramları not edin. Bu, teori konusunu takip etmenize ve problem çözme ile karşı karşıya kaldığında olumlu sonuçlar doğuracak yeni bilgileri güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak için, Bellek veya Çalışma Flashcards tüm bu bilgileri kolayca düzenlemenize yardımcı olabilir.

Bu beş teknik, özellikle birlikte kullanıldığı zaman, her seviyede birçok Fizik öğrencisine yardımcı olmaktadır. Ancak, her öğrencinin bilgiyi öğrenme ve özümseme yolu vardır, bu nedenle hangisinin size en uygun olduğunu bulmak için farklı teknikler denemenizi öneririz.

Son olarak, deneyiminizi bizimle paylaşın, Fizik çalışmak için hangi teknikleri kullanıyorsunuz?

Yorum yapın