arama

Fizik Bölümü Hakkında Bilgiler

Fizik Bölümü
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

Esasen, fizik tüm evrenin çalışmasıdır. Suyun damlacıklarının şeklini açıklamak için, dünyanın çok ötesindeki yıldızları inceleyerek, fizik diplomaları, öğrencilere tüm büyüklük ve karmaşıklık içindeki dünyayı anlama şansı sunar.

Dünyadaki modern bilimsel anlayışların altında yatan doğal yasaları ve teorileri ortaya koyan büyük fizikçiler arasında Albert Einstein, Galileo Galilei, Erwin Schrodinger, Sir Isaac Newton ve Max Planck yer alıyor.

Her ne kadar bu konu günlük uygulamalardan kopmuş olsa da, fizikçiler aslında pek çok önemli sektörde büyük rol oynamaktadır. Fizik işleri, iletişim sistemlerinde fiber optiğin kullanımını geliştirmekten yeni endüstriyel teknolojilerin geliştirilmesine ve elektromanyetik bilginin uygulanmasına kadar uzanabilir.

Fizik Bölümünden ne beklenir?

Pratik çalışma ve deneylerin yanı sıra, fizik dereceleri de birçok teorik öğrenme ve karmaşık matematik içerir. Fizik öğrencileri mesleğin tarihini ve etkilerini öğreneceklerdir. Çoğunlukla buna çeşitli temel ilkelere ve yasalara girişler eşlik edecek ve daha sonra konular fazla sayıda çalışma modülüne bölünecektir.

Temel fizik konuları arasında elektrik ve manyetizma, uzay ve zaman, termodinamik, kuantum fiziği, görelilik, jeofizik, akışkanlar dinamiği, astronomi ve jeoloji yer almaktadır. İlk yıl çalışmaları klasik ve modern fiziğin temelleri ve bir çok matematik formülü öğretilmektedir. Öğreniminiz boyunca gittikçe karmaşıklaşan matematik, kuantum ve görelilik gibi modern teoremler öğreneceksiniz.

Öğreniminiz ikinci kısmına doğru, kendi uzmanlık alanlarınızı seçmeniz için daha fazla fırsata sahip olursunuz. Son aşamada, bağımsız olarak veya bir grup içinde bir araştırma projesini tamamlamakla görevlendirilirsiniz.

Fizik Uzmanlıkları

Tarih boyunca belli başlı fizikçilerin çalışmalarının yanı sıra, fizik  öğrencileri çağdaş fizik konularına tanıtacak, fizik prensiplerinin tıp, iletişim ve endüstri gibi sektörlerde nasıl uygulandığına dair genel bir bakış sağlayacaktır. Fizik öğrencilerinin uzmanlaşmak için tercih edebileceği pek çok bölüm vardır.

Elektrik ve manyetizma

Bu modül size elektrik ve manyetizmanın yasalarını ve ikisinin birbiriyle nasıl ilişkilendiğini öğretecektir. Elektrostatik, manyetostatikler, sabit akımlar, DC devreleri ve elektrik motorlarının prensipleri hakkında kapsamlı bilgiler sunar.

Uzay ve zaman

Fizik, uzay ve zaman modülleri felsefesinin bir parçası, dünyanın mevcut uzay ve zaman anlayışına dayanan modern fiziğin yönleri öğretilir. Özel görelilik üzerinde çalışacak ve ilgili dört boyutlu geometriyi öğreneceksiniz. Termodinamik ve zaman okunun tartışılmasına izin veren, termal ve istatistiksel fiziğe de nasıl yaklaşıldığını öğreneceksiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.