arama

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler

Elektrik ve Elektronik Bölümü Hakkında Bilgiler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ayhan Kapancı Ayhan Kapancı
  • 1 Star
    Loading...

Bu alanda uzmanlaşmış mühendisler, 21. yüzyılı evrensel elektrik güç sistemleri, televizyon, radyo ve tıbbi görüntüleme gibi teknolojilere hakim kalifiye teknik adamlar olarak nitelendirilir.

Duymuş olabileceğiniz en ünlü elektronik ve elektrik mühendisleri arasında, Nikola Tesla (ticari elektriğin ve elektromanyetizmanın öncüsü), Thomas Edison (ampulün geliştiricisi ve plak çaların mucidi), Jack Kilby (cep hesap makinesinin mucidi), Marcian Hoff (mikro işlemcinin mucidi) ve Martin Cooper (cep telefonunun mucidi) yer alıyor.

Elektrik mühendisliği dereceleri, öğrencilerin endüstride nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamanın yanı sıra, elektrik ve elektronik sistemleri geliştirmek, tasarlamak ve değerlendirmek için gerekli mühendislik becerilerini ve teknolojik bilgileri sunacaktır.

Elektrik ve elektronik mühendisliği arasındaki fark nedir?

Elektrik mühendisliği ve elektronik mühendisliği arasındaki fark genellikle bulanıktır, ancak elektrik mühendislerinin büyük ölçekli üretim ve elektrik gücünün dağıtımı ile ilgili olduğunu söylemek genellikle doğrudur; elektronik mühendisleri ise daha küçük elektronik devrelere odaklanır.

Elektrik / elektronik mühendisliği diplomasından ne beklenebilir?

Elektrikli cihazların nasıl çalıştığıyla ilgileniyorsanız, meraklıysanız ve matematik ile fen bilimlerine büyük bir ilgi duyuyorsanız, muhtemelen büyük olasılıkla bazı temel mühendislik becerileriniz vardır ve bir elektrik veya elektronik mühendisliği derecesi sizin için iyi olabilir. Her ne kadar teknik bilgi gerekli olsa da, elektrik mühendisleri de genellikle ekipler dahil olmak üzere bir dizi cihazın tasarlanması ve inşasında görev almaktadır.

Lisans düzeyinde, bir elektrik mühendisliği derecesi, öğrencilere, daha sonra ilgilenilen bir alanda uzmanlaşmaya izin vermeden önce, elektronik ve elektrik mühendisliğinin temel prensiplerini temel alarak öğrencilere vermeyi amaçlayacaktır. Öğrenciler ayrıca gruplar halinde çalışan projelerde yer alacaklar.

Çoğu mühendislik dersinde olduğu gibi, çalışma haftanızın her günü dersinize bağlı kalacağınızı hayal etmek en iyisidir. Programınız epey yoğun olacak ve teorik derslerin yanı sıra sürekli uygulama çalışmalarınız olacak.

Ayrıca, mühendislik problemlerini çözmek için kurs ödevleri ve laboratuvar raporlarını da ayarlayabilirsiniz. Daha fazla uygulamalı oturumlar, nasıl çalıştığını görmek için elektronik cihazların fiziksel olarak sökülmesini ve sonra tekrar bir araya getirilmesini de içerebilir. Bu, öğrencilerin sadece bir ders kitabından ezberlemek yerine mühendislik becerilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmelerine yardımcı olur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.