Eczacılık kazanmak için gerekenler

By YKS

Eczacılık özellikle kendi işinin patronu olmak isteyen sayısal öğrencilerinin gözdesi olan bir lisans programı olarak öne çıkmaktadır. Ancak Eczacılık kazanmak için rakiplerinizi geride bırakacak bir potansiyelde olmak zorundasınız. Öncelikle kazanmak istediğiniz üniversitenin ve alternatif üniversitelerin puanlarını ve başarı sıralamalarını bilmelisiniz. Bu bilgilere sahip olarak buna uygun biçimde adımlar atmalısınız. Eczacılık sayısal puan türüyle öğrenci alan bir program olduğundan temel yeterlilik testinde dahi en çok önemi matematik ve fen bilimlerine vermelisiniz. Böylece katsayı sayesinde puanınız ve başarı sıranız yükselecektir.

Eczacılık kazanmak için doğru plan nedir?

Eczacılık kazanmak için alan yeterlilik testinin sayısal kısmında başarı oldukça önemlidir. Ancak temel yeterlilik testinde de oldukça başarılı olmalısınız. Temel yeterlilik testi de sayısal puan türüne direkt etki etmektedir. Bu test içerisinde sadece sayısal sorular değil, sözel sorular da bulunmaktadır. Bu yüzden diğer derslere de temel seviyede çalışmanız gerekmektedir. Alan yeterlilik testinde ise matematik, geometri, fizik, kimya ve biyolojiye oldukça üst düzey çalışmalısınız. Bu derslerden soru çözme alışkanlığı ve hızlı soru çözme teknikleri yakalamalısınız.

Eczacılık kazanmak için nasıl çalışılması gerekir?

Eczacılık kazanmak için çalışma sisteminizin en önemli maddesi istikrar olmalıdır. Hemen hemen her gün, aynı kararlılık ve aynı özveri ile çalışmanız gerekmektedir. Bunu yapacağınıza inanıyorsanız eczacılık fakültesi hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında bir hedefiniz, alternatifleriniz ve son ihtimaliniz bulunmalıdır. Son ihtimali her zaman garantide tutmalı ama her gün hedef üniversiteyi kazanmaya uygun bir biçimde çalışmalısınız. Asla çalışmamayı bırakmamalısınız. Buna ek olarak moral ve motivasyonu sürekli üst düzeyde tutmalısınız. Örneğin nasıl kazanacağım ya da çok zor gibi cümleler kurmak yerine ben başarırım, çalışırsam yaparım, potansiyelim var gibi moral verici konuşmaları kendinize yapmalısınız.


Yorum yapın