arama

  2019 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  TYT açılım olarak Temel Yeterlilik Testi olarak bilinmekte olup, yeni çıkan üniversitelere giriş sınavının ilk aşamasıdır. TYT, diğer sınavlara göre ilk aşama olsa da önemi yeni sistem ile birlikte artış göstermiş olup, bunun için 2019 TYT Türkçe konuları ve soru dağılımları adaylar için daha fazla önem arz etmektedir. TYT ile birlikte yeni sisteme geçiş sağlayan üniversite adaylarına baraj 150 olarak belirlenmiş olup, 180 puan ile ön lisans tercihleri yapılabilirken, 200 puan alan öğrenciler ise gelecek dönemler için yani 2 yıl puanın geçerliliği bulunacak ve 2 yıl boyunca sınava girmek istediklerin de TYT sınavından muaf olacaklardır. Bunun için önem iki katına çıkarak adayların ilgisini daha fazla arttırmıştır. Buna göre de biz sizler için sınavlarda çıkacak olan konu dağılımlarını ve soru dağılımlarını araştırdık.

  2019 TYT Türkçe Konu Dağılımları

  Yeni sınav sitemi olan 2019 TYT Türkçe konu dağılımları Türkçe alanında sorumlu olan adayların sınavda çıkacak olan konuları sizlere vermemiz ile birlikte düşüş sağlamış olup, çalışacak olan konu alanınız değişerek sizlere kısıtlı konular kalmıştır. Buna göre de tabi ki sınavda Türkçe alanına daha fazla çalışarak sadece çıkacak olan konulara odaklanmanız mümkün olacak olup, buda sizler için oldukça önemli bir sistem haline gelecektir. 2019 yılında gerçekleşecek olan TYT sınavı için şimdiden çalışma çizelgesini hazırlamanız gerekmektedir.

  tyt türkçe konu dağılımı

  2019 TYT Türkçe Soru Dağılımları

  2019 TYT Türkçe soru dağılımları konu dağılımı kadar önemli bir konu olup, sınava girecek adaylara konulardan sonra çıkacak olan konular üzerinden kaçar adet soru çıkacağını sizlere aktarmaktadır. Buda sınavda hangi konuya ne kadar ilgi göstermeniz gerektiğini açıklamakta olup, avantaj olarak geri dönüşüm sağlayacaktır.

  tyt türkçe soru dağılımı