arama

  2019 TYT Tarih Konuları ve Soru Dağılımları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  TYT sınavında yer alan Tarih alanı, sınavlar açısından büyük önem taşımakta olup, özellikle TYT gibi yeni çıkan sınav sisteminin öneminin artması ile birlikte sınava girecek olan adayların çalışma planını oluşturması için 2019 TYT Tarih konuları ve soru dağılımları konusunun önemi artmıştır. Buna göre de yeni çıkan sistemin baraj puanı 150 olurken, 180 ön lisansa giriş için geçerli olan puan çeşitti olup, 200 ise 2 yıllık hakkınızı korumak için geçerli olan puan olacaktır. Yeni gelen 2 yıllık puan geçerliliği hakkı da ilk aşama olan TYT sınavının önemini oldukça arttırdığı için daha çok çalışma ve daha çok emek gerektirdiği görülmektedir.

  2019 TYT Tarih Konu Dağılımları

  TYT yeni sistem sınava girecek olan üniversite adaylarını korkutan bir sistem gibi görülse de aslında YGS ve LYS ile aynı mantık da ilerleyecek olup, 2018 yılında devreye girmesi ile birlikte 2019 yılında sınava girecek olan adayları bir nebze olsun rahat ettirmiştir. 2019 TYT Tarih konu dağılımları Tarih alanında tüm konulara çalışılması yerine sadece sınavda yer alan konulara çalışılmasını sağlayan bir avantaj olup, biz sizler için bunu araştırarak sizlere sunuyoruz. Bu şekilde tüm tarih konularından sorumlu olmayacak olup, sadece sınavda çıkacak olan sorulara hakim olacak ve bu şekilde ona göre çalışma planı ayarlayabileceksiniz.

  tyt tarih konu dağılımı

  2019 TYT Tarih Soru Dağılımları

  2019 TYT Tarih soru dağılımları konusunda sizlere konuları verirken bu konular üzerinde soru dağılımlarını da vermemiz durumun da işiniz daha da kolaylaşacak olup, bu şekilde hangi konuya daha fazla ağırlık vermeniz gerektiğine dair bilginiz olacaktır. Buda tabi ki sizlerin avantaj sağlaması yönünde oldukça önemli bir olanak olacaktır.

  tyt tarih soru dağılımı